• Zaparzacze przelewowe

   

   

   

  chemex

  Jaki zaparzacz przelewowy wybrać?

  Jeśli nie wiesz jaki zaparzacz do kawy wybra... to dobrze trafiłeś/trafiłaś. Poniżej dowiesz się o najważniejszych rzeczach na jakie musisz zwrócić podczas wyboru zaparzacz do parzenia metoda przelewowa.

  Główne zaparzacze do kawy, których możesz użyć w metodzie przelewowej to:

  • chemex
  • hario v60
  • do pewnego stopnia aeropress, który nie jest może klasycznym zaparzaczem przelewowym , ale mechanizm działania jest podobny do wspomnianych powyżej

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaparzacza przelewowego?

  Młynek do mielenia ziaren

  Każdy barista powie ci to samo, że jednym z najważniejszych rzeczy w parzeniu, zwłaszcz jeśli chodzi o przygotowanie jest młynek do ziaren kawy. Prawdziwi miłośnicy kawy wiedzą, że dobrej jakości młynki są niezbędne do zaparzenia najlepszej kawy, a odpowiednie mielenie kawy ma kluczowe znaczenie dla tej czynności.

  Czas potrzebny do parzenia

  Nie oszukujmy się, jesteśmy bardzo zajętym społeczeństwem. Nikt nie ma na nic czasu. Także musisz wziąć pod uwagę, jak dużo czasu możesz poświęcić na parzenie kawy. Zwłaszcza z rana, kiedy śpieszysz się do pracy. Większość sposobów zajmie średnio 3-5 minut, aby zaparzyć kawę i około 3-5 minut, aby przygotować kawę, czyli odmierzyć ją, zmielić i ugotować wodę. Czyli musisz wziąć pod uwagę około 10 minut na jedno parzenie przy użyciu chemexa, hario, czy nawet aeropressu. Prawdopodobnie najszybszy będzie aeropress.

  Mobilność - dla fanów podróży

  Jeśli mobilność jest dla ciebie ważna to musisz się zastanowić, zanim zakupisz zaparzacz przelewowy. Chemex nie będzie raczej dobrym wyborem. Jest niesamowicie delikatny, wręcz niebywale. Uwierz mi na słowo nie jest ciężko go zbić. Hario sprawdza się tutaj znakomicie, zwłaszcza jeśli stać cię na zakup metalowego zaparzacza Hario. Plastikowy również sprawdzi się świetnie. Jeśl chcesz dowiedzieć się więcej o Hario V60 to kliknij tutaj.  

  Poziom umiejętności

  Musisz wziąć pod uwagę, że parzenie metoda przelewowa jest wymagające i będziesz musieć poświęcić trochę czasu, zanim nauczysz się zaparzacz świetną kawę. Prawdopodobnie kilka pierwszych prób może zakończyć się tragicznie. Kawa będzie albo rozwodniona, ale zbyt mocna. Ale metoda prób i błędów będziesz w stanie dopracować proces parzenia do perfekcji. Prawdopodobnie najłatwiejszy jest aeropress.

  Dodatkowe akcesoria

  Typowy zestaw do zaparzania metoda przelewowa będzie wymagał następujących akcesoriów. Czajnik o małej szyjce, naczynie do picia i oczywiście najważniejsze filtry do kawy.

  chemex szklany

  Dodatkowe rzeczy do rozważenia przed dokonaniem zakupu zaparzacza do parzenia metoda przelewowa

  Jak wiele filiżanek chcesz zaparzyć. Niektóre zaparzacze pozwalają na zaparzenie tylko jednej filiżanki. Przykładem może być aeropress. Chemex pozwala na więcej, tak samo, jak i zaparzacz Hario.

  Materiał, z którego jest wykonany zaparzacz. Wiem, że wiele osób nie jest w stanie strawić plastiku. Zwłaszcza jeśli doda się do tego wrzącą wodę. Czy to prawda? Nie mam pojęcia. Ja zawsze wolałem szkło lub metal, ewentualnie ceramikę, ale to moje osobiste zdanie.

  No i chyba najważniejsza rzecz ziarna do kawy. Wiem, że niektórzy wola iść do profesjonalnego sklepu i kupić zmielona kawę. Osobiście ja wolę mielić swoja, daje mi to możliwość kontroli grubości mielenia i dzięki temu mogę zdecydować, jak mocna będzie kawa.

  dripper ceramiczny Hario

  Podsumowanie

  Na jaki zaparzacz się zdecydować. Coż odpowiedź jest taka sama jak zawsze to zależy. Osobiście ja uwielbiam dripper Hario. Masz możliwość zakupu różnych materiałów z których wykonany jest dripper: metalowy, plastikowy, ceramiczny, szklany. Dodatkowo jest super przenośny, dosłownie może się zmieścić w twojej kieszeni. Jest niedrogi, nie zniszczy twojego portfela i co najważniejsze moim zdaniem. Nie wymaga zbyt dużych umiejętności - niewielka ilość wiedzy techniczej jakiej będziesz potrzebował. 


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires de cet article


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :