• Ekspres do kawy

  Od producentów kawy z filtrem po standardowe ekspresy do kawy, różnorodne wyposażenie do kawy może być przytłaczające. bez względu na to, że najprawdopodobniej masz po prostu niezbędne informacje, po prostu będziesz nawigować po świecie ekspresów do kawy i zdobędziesz odpowiedni ekspres do parzenia kawy.

  Dlatego też nie oznacza to, że przygotowanie filiżanki kawy nie było tak subtelne, jak wybranie ulubionego modelu espresso na miejscu i gotowanie czajnika. jednak problemy się zmieniły! Rozprzestrzenianie się sprzedawców kawy na całym świecie stworzyło w Stanach Zjednoczonych wszystkie dodatkowe cechy tego, co mamy skłonność do picia. Niezadowolony z intensywnych latte i cappuccino w naszym rodzimym sklepie z kawą, kojarzycie nie do pomyślenia dwieście domostw królestwa obecnie wyposażonych w ekspres do kawy, więc mamy skłonność do dumy z naszego ulubionego dzieła w domu.

  Oto nasze proste dopasowanie informacji na drodze do wyboru odpowiedniego ekspresu do kawy dla Ciebie.

  Istnieje szereg podstawowych strategii tworzenia kawy, a poleganie na tobie zależy od ciebie, niektóre z nich mogą być dla ciebie bardziej do zaakceptowania niż inne. Sprawdźmy pierwsze rodzaje ekspresów do kawy na rynku.

  Ekspres do kawy

  Bez wątpienia najtańszym wyborem do wyprodukowania „właściwej” kawy, ekspres do kawy może być szklany lub plastikowy dzbanek z nieodłącznym mechanizmem tłoka. po prostu dodajesz wrzącą wodę do bardzo taniej kawy, którą ustawiłeś w kawiarni, pozwalasz jej zaparzyć przez chwilę, a kiedy to przesuwasz na tłoku, aby popchnąć wszystkie fusy z kawy na twarz. Prosty!

  Za: buduj poważną kawę od około 10 funtów w górę, przenośną, nie potrzebujesz żadnej oferty energii (oprócz wrzącej wody).

  W stronę: nie możesz produkować kawy, espresso lub cappuccino, podobnie jak producenci kawy filtrowanej.

  Ekspresy do kawy z filtrem

  Dostępne dla wszystkich nieruchomości i firm, wszystkie ekspresy do kawy z filtrem dodają ten sam sposób. Chłodna woda przelewa się wśród wysokich, a następnie jest podgrzewana i kapana za pomocą papieru zawierającego kawę podłogową. gotowy dzbanek kawy stoi na urządzeniu kuchennym, chroniąc go przed ciepłem, dzięki czemu będziesz mógł powrócić jeszcze raz do uzupełnienia.

  Dla: prosty w użyciu, kawę można zaoszczędzić skwiercząc godzinami, niską cenę ekspresów.

  W stronę: całkowicie zbudujesz jedną rozsądną kawę - bez espresso, latte i cappuccino. Kawa filtrowana przyprawiona syropami nie jest dla wszystkich modna.

  Ekspresy do kawy na kapsułki

  Dostępne z większości sklepów z nadmiarem alei, obecnie istnieje ogromna różnorodność ładnych, bardzo małych maszyn do wyboru. Kawa jest odmierzona i zapakowana w kapsułki foliowe, które po prostu wkłada się do urządzenia, a zatem pozostałą część uzyskuje się po naciśnięciu przycisku. Zazwyczaj są to zupy z kaczki do czyszczenia, a zatem kawa jest azwyczaj bardzo dobrej jakości, szczególnie gdy wybierzesz markową kawę przypominającą Lavazza (dowiedz się więcej)


  votre commentaire
 •  

   

   

  chemex

  Jaki zaparzacz przelewowy wybrać?

  Jeśli nie wiesz jaki zaparzacz do kawy wybra... to dobrze trafiłeś/trafiłaś. Poniżej dowiesz się o najważniejszych rzeczach na jakie musisz zwrócić podczas wyboru zaparzacz do parzenia metoda przelewowa.

  Główne zaparzacze do kawy, których możesz użyć w metodzie przelewowej to:

  • chemex
  • hario v60
  • do pewnego stopnia aeropress, który nie jest może klasycznym zaparzaczem przelewowym , ale mechanizm działania jest podobny do wspomnianych powyżej

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaparzacza przelewowego?

  Młynek do mielenia ziaren

  Każdy barista powie ci to samo, że jednym z najważniejszych rzeczy w parzeniu, zwłaszcz jeśli chodzi o przygotowanie jest młynek do ziaren kawy. Prawdziwi miłośnicy kawy wiedzą, że dobrej jakości młynki są niezbędne do zaparzenia najlepszej kawy, a odpowiednie mielenie kawy ma kluczowe znaczenie dla tej czynności.

  Czas potrzebny do parzenia

  Nie oszukujmy się, jesteśmy bardzo zajętym społeczeństwem. Nikt nie ma na nic czasu. Także musisz wziąć pod uwagę, jak dużo czasu możesz poświęcić na parzenie kawy. Zwłaszcza z rana, kiedy śpieszysz się do pracy. Większość sposobów zajmie średnio 3-5 minut, aby zaparzyć kawę i około 3-5 minut, aby przygotować kawę, czyli odmierzyć ją, zmielić i ugotować wodę. Czyli musisz wziąć pod uwagę około 10 minut na jedno parzenie przy użyciu chemexa, hario, czy nawet aeropressu. Prawdopodobnie najszybszy będzie aeropress.

  Mobilność - dla fanów podróży

  Jeśli mobilność jest dla ciebie ważna to musisz się zastanowić, zanim zakupisz zaparzacz przelewowy. Chemex nie będzie raczej dobrym wyborem. Jest niesamowicie delikatny, wręcz niebywale. Uwierz mi na słowo nie jest ciężko go zbić. Hario sprawdza się tutaj znakomicie, zwłaszcza jeśli stać cię na zakup metalowego zaparzacza Hario. Plastikowy również sprawdzi się świetnie. Jeśl chcesz dowiedzieć się więcej o Hario V60 to kliknij tutaj.  

  Poziom umiejętności

  Musisz wziąć pod uwagę, że parzenie metoda przelewowa jest wymagające i będziesz musieć poświęcić trochę czasu, zanim nauczysz się zaparzacz świetną kawę. Prawdopodobnie kilka pierwszych prób może zakończyć się tragicznie. Kawa będzie albo rozwodniona, ale zbyt mocna. Ale metoda prób i błędów będziesz w stanie dopracować proces parzenia do perfekcji. Prawdopodobnie najłatwiejszy jest aeropress.

  Dodatkowe akcesoria

  Typowy zestaw do zaparzania metoda przelewowa będzie wymagał następujących akcesoriów. Czajnik o małej szyjce, naczynie do picia i oczywiście najważniejsze filtry do kawy.

  chemex szklany

  Dodatkowe rzeczy do rozważenia przed dokonaniem zakupu zaparzacza do parzenia metoda przelewowa

  Jak wiele filiżanek chcesz zaparzyć. Niektóre zaparzacze pozwalają na zaparzenie tylko jednej filiżanki. Przykładem może być aeropress. Chemex pozwala na więcej, tak samo, jak i zaparzacz Hario.

  Materiał, z którego jest wykonany zaparzacz. Wiem, że wiele osób nie jest w stanie strawić plastiku. Zwłaszcza jeśli doda się do tego wrzącą wodę. Czy to prawda? Nie mam pojęcia. Ja zawsze wolałem szkło lub metal, ewentualnie ceramikę, ale to moje osobiste zdanie.

  No i chyba najważniejsza rzecz ziarna do kawy. Wiem, że niektórzy wola iść do profesjonalnego sklepu i kupić zmielona kawę. Osobiście ja wolę mielić swoja, daje mi to możliwość kontroli grubości mielenia i dzięki temu mogę zdecydować, jak mocna będzie kawa.

  dripper ceramiczny Hario

  Podsumowanie

  Na jaki zaparzacz się zdecydować. Coż odpowiedź jest taka sama jak zawsze to zależy. Osobiście ja uwielbiam dripper Hario. Masz możliwość zakupu różnych materiałów z których wykonany jest dripper: metalowy, plastikowy, ceramiczny, szklany. Dodatkowo jest super przenośny, dosłownie może się zmieścić w twojej kieszeni. Jest niedrogi, nie zniszczy twojego portfela i co najważniejsze moim zdaniem. Nie wymaga zbyt dużych umiejętności - niewielka ilość wiedzy techniczej jakiej będziesz potrzebował. 


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique